Psichiatro konsultacija

Psichiatro konsultacija – tai vizitas pas specialistą, kuris padeda diagnozuoti ir gydyti psichikos sveikatos sutrikimus. Konsultacijos metu psichiatras aptaria paciento psichologinę ir fizinę sveikatą, simptomus bei jų poveikį kasdieniam gyvenimui. Specialistas gali užduoti klausimų apie paciento mintis, emocijas, elgesį, gyvenimo būdą ir šeimos istoriją. Priklausomai nuo poreikio, psichiatras gali paskirti vaistus, terapiją ar kitokį gydymą. Atliekamas emocinės sveikatos vertinimas. Vizitas padeda geriau suprasti problemas ir rasti būdus, kaip jas spręsti, taip gerinant paciento gyvenimo kokybę.

a woman sitting in a chair with a cat
a woman sitting in a chair with a cat

Ką reikia žinoti prieš pirmą konsultaciją?

Prieš pirmą konsultaciją pas psichiatrą verta žinoti šiuos dalykus:

  1. Surinkite informaciją apie simptomus – apgalvokite, kokie simptomai jus vargina, kada jie prasidėjo, kiek laiko trunka, kokia jų įtaka jūsų gyvenimui.

  2. Paminėkite visus vartojamus vaistus – jei vartojate kokius nors vaistus ar papildus, pasiruoškite paminėti, nes jie gali turėti įtakos jūsų būklei.

  3. Apsvarstykite šeimos istoriją – psichikos sveikatos sutrikimai kartais gali būti paveldimi, todėl jei žinote, kad šeimoje yra buvę panašių atvejų, pasidalinkite tuo su gydytoju.

  4. Užrašykite klausimus – jeigu turite klausimų apie galimą gydymą, vaistus ar diagnozę, užsirašykite juos, kad nieko nepamirštumėte.

  5. Atsiminkite, kad viskas konfidencialu – psichiatras privalo laikytis konfidencialumo, tad būkite atviri, nes tai padės geriau įvertinti jūsų būklę.

Šie punktai padės pasiruošti ir jaustis ramiau pirmos konsultacijos metu.

Kaip žinoti, kada man jau laikas kreiptis į specialistą?

Nuspręsti, kada kreiptis pas psichiatrą, gali būti sunku, bet yra keletas požymių, kurie gali rodyti, kad verta apsvarstyti šį žingsnį.

Štai keli svarbūs aspektai, kurie gali padėti priimti sprendimą:

1. Nuolatinė emocinė ar psichinė įtampa


2. Sutrikęs kasdienis gyvenimas


3. Sunkios emocijos ar nuolatiniai nuotaikos svyravimai


4. Miego problemos


5. Mintys apie savižudybę ar savęs žalojimą

Rūpintis savo emocine sveikata yra stiprybės ženklas. Jei šiuo metu išgyvenate sunkius jausmus ar jaučiatės prislėgti, psichikos sutrikimų gydymas yra visiškai normalu, o kreipimasis pagalbos gali labai palengvinti situaciją. Psichiatras yra specialistas, galintis padėti rasti būdus, kaip įveikti šiuos sunkumus, pagerinti gyvenimo kokybę ir rasti vidinę ramybę. Nėra būtina visko išspręsti vienam – kartais tiesiog užtenka drąsos žengti pirmą žingsnį.

Mūsų specialistai pasiruošę Jums padėti

a woman in a business suit and a woman in a business suita woman in a business suit and a woman in a business suit
a woman sitting on a couch with a man in a chaira woman sitting on a couch with a man in a chair