DUK
Kaip išsirinkti sau tinkamą specialistą?
Jei nejaučiu pasitenkinimo gyvenimu, jei jaučiuosi užstrigęs mintyse, emocijose, valdomas netinkamų įpročių, jei iškyla klausimas, kodėl čia užstrigau, jei kamuoja liūdesys ar nerimas, nemiga ar pyktis, kreipkitės pagalbos. Kreiptis pagalbos yra žmogaus stiprybė.
Įsisąmoninti, kad terapija tai kelionė į savo vidų, savo istorijos pasakojimas, tam svarbu smalsumas, širdies ir proto atvirumas. Suprasti, kad gali būti skausminga, kad kelionė gali užtrukti, turėti kantrybės ir tikėjimo, kad istoriją terapijos eigoje galime ne tik papasakoti, bet ir patys sukurti ją tokią, kokios labiausiai norime. Praeities nėra, yra tik mūsų prisiminimų interpretacijos, kūno pojūčiai. Tai įsisąmoninę galime prisiminimus paversti ne mūsų gyvenimo trūkumais ar klaidomis, o pamokomis, vertinga patirtimi ir į tai atsispyrę sukurti norimą geriausią ateitį sau.
Terapija gali trukti keletą mėnesių, kartais užtenka 8-12 konsultacijų. Kartais reikia ilgesnio laiko keisti savo įsitikinimus, taisykles ir įpročius, nutildyti vidinį kritiką ir rūpintis savo vidiniu vaiku. Kartais reikia palaikomosios terapijos, nes kelias į geresnį gyvenimą yra kelias, kurį reikia nueiti pačiam ir eiti kiekvieną dieną. Čia terapeutas gali būti geriausias jautriausias, patikimiausias palydovas, pakaitinis tėtis ar pakaitinė mama.
Svarbiausia terapijoje yra ryšys tarp asmens ir psichoterapeuto. Nebijoti ieškoti, kurti tą ryšį, įsipareigoti terapijai. Ir nebijoti klausti, išsakyti savo nuogąstavimus, nebijoti keisti ir ieškoti sau tinkamiausio terapeuto ir terapinio ryšio.
Kaip žinoti, kad jau laikas ateiti į terapiją?
Ką reikia žinoti prieš pirmą konsultaciją?
Kaip ilgai man reikės lankyti terapiją?
Kada geriau rinktis grupinę terapiją?
Grupė skirta suprasti savo jausmus, sulaukti palaikymo, pamatyti, kad skirtingi žmonės gali turėti panašių išgyvenimų ir iš to pasimokyti, kaip įveikti sunkumus. Grupės terapeutas, prieš pradėdamas užsiėmimus, skiria individualius susitikimus, kurių metu aptariami kliento rūpesčiai, gyvenimo situacija, apžvelgiama šeimos istorija. Kartais ieškančiam pagalbos žmogui užtenka parodyti kryptį, kuria būtų galima eiti, kurios jis nematė pats, slegiamas savo problemos. Grupėje galima rasti panašumų su kitais žmonėmis,galima išgirsti mums tinkamiausių žodžių, galime patirti, kad mūsų žodžiai pataiko į kito širdį ir gauti apdovanojimą – ir aš galiu būti suprastas, ir aš galiu atliepti kitą, padėti kitam.
Ką daryti, jei man nepatiko specialistas?
Terapijoje kurti ryšį yra įsipareigojimas ir terapeuto ir kliento. Jei nejaučiate ryšio, jei netinka terapijos eiga, klausimai, refleksijos, įsipaeigokite kelti klausimus terapeutui ir nebijokite išsakyti nuogastavimus ir nebijokite ieškoti sau tinkamo terapeuto.
Kur vyksta konsultacijos?
Konsultacijos vyksta Vilniuje, Klaipėdoje ir online.