Marina Paškevičienė

Sertifikuota mindfulness mokytoja

Kryptis ir taikomi metodai

Kognityvinė elgesio terapija, mindfulness ir atjautos metodas

“Mindfulness švelniai moko priimti visas gyvenimo patirtis, kad ir kokios jos bebūtų. Kviečiu praturtinti save ir išbandyti šį nuostabų metodą."

Mano pažintis su mindfulness

Mano kelionė su mindfulness prasidėjo 2016 metais, kai ieškodama būdų kaip susidoroti su vidiniu chaosu - atradau šias praktikas. Aštuonių savaičių mindfulness grupė suteikė man ne tik praktinių įrankių, bet ir žinių, primindama, kad gyvenimas vyksta ne tik mano galvoje. Iki tol, viską išgyvendavau savo mintyse, nuolat bandydama perprasti savo jausmus ir sudėlioti juos į logišką struktūrą. Tačiau neturėdama psichoterapinių žinių - pervargdavau nuo nuolatinio galvojimo, susitapatindama su savo mintimis, kartais kūriau nerealias istorijas, kuriomis stipriai įtikėdavau. Kai išsekdavau - slopindavau emocijas ir nemalonias patirtis ne pačiais tinkamiausias būdais. Nesuvokiau ką reiškia priimti savo patirtį, nebandant jos kontroliuoti ar keisti. Dėkingumas ir geranoriškumas buvo tik gražūs žodžiai knygose, niekad taip praktiškai neįsigyvendinę mano kasdienybėje. Domėjausi ir išbandžiau įvairias saviugdos formas, tačiau tik mindfulness praktikos leido man ištiesų susijungti su savo gyvenimo patirtimi. 

Tai nėra dar vienas dvasingumu persmelktas metodas, padedantis pabėgti nuo kasdienių rūpesčių. Priešingai - mindfulness švelniai moko atsiverti ir priimti visas gyvenimo patirtis, kad ir kokios jos būtų. 

Mano įsitikinimu, tai yra pagrindas visoms saviugdos kryptims. Mindfulness leidžia mums tapti tiek savo gyvenimo veikėjais, tiek stebėtojais. Ir kai tai įsisąmoniname - galime tapti savo gyvenimo šeimininkais. 

Mano klientai

Pas mane į grupes ateina dviejų krypčių žmonės: tie, kurie pavargo nuo savo minčių chaoso, susiduria su nerimu, sunku susikaupti, nuolat atidėlioja darbus, sunkiai atpažįsta savo emocijas, patiria emocinį diskomfortą, lyginasi su kitais, kritikuoja save, jaučia nepasitenkinimą gyvenimu, jaučia vidinį skubėjimą, nuo kurio yra pavargę arba tie, kurie nuolat ieško, yra vedami smalsumo, galbūt jau truputi girdėję apie mindfulness ir nori išbandyti šį metodą savo "kailiu". 

Išsilavinimas:

  • 2008 - 2011m. Vilniaus kolegija: bakalauro laipsnis,
    specialybė: aprangos dizainas

  • 2011 - 2012m. Automechanikos ir verslo profesinė mokykla:
    drabužių konstruktoriaus specialybė

  • 2024m. LSMU - Neuromedicinos institutas:
    įsisąmoninimu grįstos kognityvinės ir elgesio terapijos pagrindai

Renkamos grupės

Vieta: Vilnius
Kaina: 299€ (įvadinis pokalbis ir 8 savaičių grupė)

Kviečiu prisijungti ir išbandyti šį metodą tuos, kurie nori praktiškai įtvirtinti žinias, kurias dažnai skaitome saviugdos ar psichologijos knygose. Mindfulness - tai mokslu pagrįstas metodas, pasaulyje pripažintas kaip efektyvus būdas kovoti su stresu. 

"You can't stop the waves, but you can learn to surf.”
Jon Kabat-Zinn

Iš kur kilo mindfulness praktikos?

Mindfulness praktikos kilo iš senovės Rytų tradicijų, ypač budizmo. Jos šaknys siekia Indiją, kur meditacija ir sąmoningumo praktikos buvo plačiai naudojamos jau prieš daugiau nei 2 500 metų. Budizmo mokymuose sąmoningumas (angl. mindfulness) vadinamas „sati“, ir tai reiškia gebėjimą sutelkti dėmesį į dabartinį momentą be vertinimo.

Vėliau, XX a., šios praktikos buvo adaptuotos Vakarų pasaulyje, atsiejant jas nuo religinių kontekstų. Didelį postūmį mindfulness populiarėjimui suteikė Jon Kabat-Zinn, kuris 1979 m. sukūrė „Mindfulness-Based Stress Reduction“ (MBSR) programą, padedančią žmonėms valdyti stresą ir emocijas.

Taigi, mindfulness praktikos ištakos yra senovės budizme, tačiau jos buvo pritaikytos modernioje psichologijoje ir sveikatos priežiūroje.

Praktikuojant mindfulness vystosi tokie psichologiniai gebėjimai, kaip:

- Vertinimo atsisakymas (non-judging): buvimas nešališku savo gyvenimo liudininku
- Kantrybė (patience): supratimas, kad viskam turi ateiti savas laikas
- Naujoko protas (beginner's mind): pasirengimas viską matyti tarsi pirmą kartą
- Pasitikėjimas (trust): tikėjimas savo minčių, jausmų ir intuicijos pagrįstumu
- Siekimo atsisakymas (non-striving): pasiryžimas leisti dabarčiai būti tokiai, kokia ji yra, neturėjimas kito tikslo
- Susitaikymas (acceptance): atvirumas ir noras matyti viską taip, kaip šiuo metu yra
- Neprisirišimas (letting go): sugebėjimas pripažinti tai, kad išgyvenimai ir potyriai prasideda ir baigiasi

Pradėkite kelionę į save jau dabar

Kviečiame registruotis

Žinutės langelyje nurodykite grupės pavadinimą - "MINDFULNESS"

Susisieksime dėl jūsų registracijos patvirtinimo per 48 val.